Rejsy ze skipperem

To propozycja dla osób które nie mają doświadczenia żeglarskiego lub posiadają uprawnienia lecz chcą spędzić wakacje nie kłopocząc się o nic i powierzyć sprawy rejsu w ręce doświadczonego skippera.

skipper

Żeglarstwo nie jest już sportem zamkniętym i elitarnym dla nielicznych. Zwłaszcza, że aby żeglować nie musisz mieć uprawnień osobiście. Możesz wynająć skippera lub znaleźć doświadczonego żeglarza wśród znajomych.

Wynajmując zawodowego skippera zyskujesz:

  • fachowca, który zapewni bezpieczeństwo Tobie i twoim najbliższym
  • przewodnika - skipper przeważnie dobrze zna dany akwen i chętnie podzieli się swoimi informacjami i pokaże nam miejsca, których często nie ma w przewodniku
  • komfort wspaniałej żeglarskiej przygody nad której przebiegiem czuwa doświadczony skipper
  • jeżeli posiadasz uprawnienia lecz nie czujesz się na siłach by podjąć odpowiedzialność za przebieg i bezpieczeństwo rejsu zatrudnij skippera, który będzie Twoim wsparciem.

"Poważna nauka żeglarstwa zaczyna się dopiero na rejsach, które zaczniesz prowadzić samodzielnie. Musisz sam zadać sobie pytanie, czy chcesz w przyszłości pływać jako kapitan, czy jako załogant. Znam wielu wspaniałych żeglarzy, którzy nie czują powołania do tego aby samodzielnie prowadzić rejsy. Traktują pływanie bardziej w kategorii wakacyjnej przygody i nie chcą brać na siebie odpowiedzialności. Chodzi o to aby obcować z morzem tak, by sprawiało to przyjemność." "Spróbuj zorganizować rejs w Chorwacji na początek, zobaczysz wówczas różnicę. Mój kolega, który wielokrotnie pływał jako załogant, w tym roku odbył swój pierwszy kapitański rejs. Po powrocie powiedział mi, że mózg pracował mu bez przerwy, nie mógł spać. Polubił to." Marek Tereszewski