Wybierz ofertę czyli wybór rodzaju jachtu

Zastanawiając się nad wyborem musimy przede wszystkim rozważyć jak duży ma być jacht, co jest dla nas ważne dla dobrego samopoczucia czy chcemy żeglować w komforcie czy też maksymalnie „obłożyć” jacht by podzielić koszt czarteru na większą liczbę osób. Zdecydować ile ma być na jachcie łazienek, ile kabin, jakie elementy wyposażenia są dla nas istotne, a także kto poprowadzi wybrany jacht i posiada odpowiednie uprawnienia.

Na całym świecie armatorzy działają i czarterują swoje jachty poprzez sieć agentów. Również w Polsce jest wiele takich firm. My jesteśmy jedną z nich. Błędem jest sądzenie,że bezpośredni kontakt z armatorem pozwoli zaoszczędzić. Z reguły jest wręcz przeciwnie. Armatorzy często bezlitośnie wykorzystują takie sytuacje. Pamiętaj, dobra firma czarterowa to Twój agent, a nie agent armatora gdyż dobry agent czarterowy współpracuje z reguły z wieloma armatorami i jeśli dobrze rozumie swoją rolę zależy mu przede wszystkim na Tobie, a nie na tym by to armator był zawsze zadowolony. Cały system działa w ten sposób, że zarówno armator jak i agent oferują te same ceny, rabaty, warunki itp. Tak jest również w naszym przypadku.Wybór agenta naturalnie pozostawiamy Tobie, przy okazji polecając swoją ofertę, na którą składa się ponad 1000 jachtów do wyboru na całym świecie, wieloletnie doświadczenie w organizacji rejsów dla osób prywatnych i eventów firmowych.

Plusem czarteru przez agenta jest to, że agent zawsze ma większy wybór jachtów pochodzących od kilku, kilkunastu i więcej, a nie tylko od jednego armatora. Można więc porównywać jachty, ceny, wybierać port rozpoczęcia rejsu.

Jest to o tyle ważne, bo cena czarteru zależy od okresu w którym czarterujemy jacht (poza szczytem sezonu, jacht jest dużo tańszy), modelu jachtu, roku produkcji i wyposażenia.

Porównanie samych tylko cen nie jest obiektywne, gdyż np. odrzucony, droższy o 100 EUR jacht może posiadać udogodnienia, które w znaczny sposób mogą nam ułatwić żeglugę lub zapewnić oczekiwany standard i poziom komfortu. Dobrymi przykładami mogą tu być dodatkowy prysznic na pokładzie, ułatwiający spłukanie słonej wody po kąpieli bez potrzeby schodzenia pod pokład, elektryczny kabestan czy TV i DVD.

Jachty czarteruje się w okresach tygodniowych z pełnym wyposażeniem kuchennym,  hotelowym, nawigacyjnym i środkami bezpieczeństwa. Ceny podawane są za okresy tygodniowe w EUR. Na jachtach są talerze, garnki, sztućce, pościel, koce. Ręczniki są płatne dodatkowo. Warto sprawdzić, czy cena czarteru zawiera sprzątanie po rejsie. Czasem się zdarza , że firmy obniżają cenę czarteru o koszt sprzątania, który podają w opcjach dodatkowych. Dodatkowo do ceny czarteru trzeba doliczyć taxę klimatyczną 1eu/os/dzień. Koszt cumowania w marinach od 40-80Eu za jacht/dobę oraz paliwa do silnika jachtowego. Cumując w marinie możemy bez ograniczeń korzystać ze stacjonarnych WC i pryszniców, wody tankowanej do jachtu i prądu 220V. Pamiętajcie, żeby w porcie nie używać toalet, bo przeważnie nie posiadają osobnych zbiorników i wszystko wypływa do wody...

Po dokonaniu wyboru jachtu, my załatwimy wszystkie formalności papierowe. Zapłata za czarter następuje w dwóch ratach. Pierwsza w kilka dni od momentu dokonania rezerwacji (z reguły 50% ceny) druga rata nie później niż 6 - 4 tygodni przed rozpoczęciem podróży.